FINALISTES

Ja tenim els 30 equips finalistes que competiran els propers dies 9 i 10 de març per fer-se un lloc en la gran final de l’iFest el proper 24 de març

124 equips han presentat la seva candidatura per participar en la selecció i els sponsors ja han fet la seva tria, tres equips per cada repte.

Els joves han presentat el seu vídeo i la fitxa de projecte, els dies 9 i 10 de març tindran 5 minuts per presentar el seu pitch.

 

ELS FINALISTES DE CADA REPTE

 

  • CANON – Com us imagineu els llocs de treball del futur?
    Equip 1 DOMHAM – CE Monlau

    Equip 2 SKILLED – URV

    Equip 3 Search&Job – Institut Claret 

 

  • INNOMADS building the future – Com seran les llars del futur?
    Equip 1 Co-gether – Jesuïtes Sarrià-Sant Ignasi

    Equip 2 ELYXION i SPACE-G – CE Monlau

    Equip 3 Creem futur – Institut Baix Camp 

  • ENERTIKA – Com podem aconseguir una energia més sostenible i social a través de l’Energia col·laborativa?
    Equip 1 AKRR Group – Institut Joan Brossa

    Equip 2 MOVEN – Col·legi Claret

    Equip 3 Energy – Escola Tècnica Girona

 

  • DEXEUS – Com podem millorar l’experiència de pacient ginecològica d’un target infanto-juvenil?
    Equip 1 Ginna a prop teu – Escola Tècnica Girona

    Equip 2 MEMENTO MORI – CE Monlau

    Equip 3 Sin tabus, más conciencia – ELEMENTO – Escola Tècnica Girona

 

  • Mobile World Capital Barcelona – Com la tecnologia (5G, IoT, IA, Cloud…) pot ajudar a millorar la vida de les persones?
    Equip 1 Biotic – UAB

    Equip 2 KaiTech – Jesuïtes Sant Ignasi Sarrià

    Equip 3 Inven – UPC 

 

  • Parc científic de Barcelona – Com fomentar vocacions científiques entre els joves?
    Equip 1 AMBIENTE Y MEDIO – Institut Lluisa cura

    Equip 2 Lur – Col·legi Mare de Déu del Carme

    Equip 3 KADE – La Salle Reus 

 

  • ZURICH – Com crear un score (puntuació) de sostenibilitat de les empreses?
    Equip 1 SOStenert – URV

    Equip 2 EcoRànking – Escola Tècnica Girona

    Equip 3 Sustibilite Connection – La Salle  

 

  • Naturgy – Com facilitar la vida a les llars fent un ús eficient dels recursos energètics a partir de les noves tecnologies?
    Equip 1 La ventilació mecànica – Col·legi Mare de Déu del Carme

    Equip 2 PECBOX – Escola del Treball

    Equip 3 Greengy, Sostenibilidad energètica – URV 

 

  • Vicente Ferrer – Com digitalitzar la relació entre padrins/madrines i la nena o nen apadrinat a l’Índia? 

Equip 1 Bhaviṣyattu – Escola Tècnico Professional XAVIER

Equip 2 e-Ferrer – Jesuïtes Sarrià-Sant Ignasi

Equip 3 HOMA – Col·legi Claret

 

  • Consorci Sanitari de Terrassa – Com disminuir la solitud no volguda?

Equip 1 FamilyCloud Channel – Col·legi Claret

Equip 2 ICAPA – Institut Montserrat Roig

Equip 3 Bob, el futur – Col·legi Mare de Déu del Carme

 

 

La final de cada repte (9 i 10 de març)

Els dies 9 i 10 de març, els 30 equips que han estat seleccionats pels sponsors en base a l’originalitat i aplicabilitat de la seva idea i també pel contingut del seu vídeo tindran l’opció de presentar el seu projecte amb un pitch de 5 minuts i hauran de respondre a les preguntes del jurat. Només un equip de cada repte passarà a la Gran Final que tindrà lloc el proper 24 de març al Barcelona Startup Congress. El jurat estarà composat per personal expert de la Secretaria d’Universitats i Recerca i la Secretaria d’Empresa i Competitivitat del Departament d’Empresa i Coneixement i també per experts i expertes del Departament d’Ensenyament.